Зшестя Святого Духа

пятидесятниця

Ватага неписемних, безмовних та боязливих рибалок сколихнула увесь світ. Увесь світ став на дибки – cвіт змінився докорінно, навіть час змінився. Через страшні гоніння вони ширили Євангеліє.
“…. зазнали наруги та ран, а також кайданів і в’язниць, були побиті камінням, перепилювані, зазнавали катування, помирали від меча, тинялися в овечих і козячих шкурах, терплячи нестатки, скорботи, озлоблення; ті, яких увесь світ не був достойний, блукали по пустелях і горах, по печерах та ущелинах землі» (Євр.11.33-38).
Ця ватага перейшла півсвіту і переконала сотні народів у тому, що Розіп’ятий і Воскреслий Господь їхній Бог. Іди переконай когось зараз хоча б у тому, що чорне це не біле.
Раціонально зваживши все, приходиш до висновку – це неймовірно і неможливо! Ні бословської освіти, ні засобів комунікації, ні транспорту, ні логістики (для траспортування конспектів, посібників і літератури), та ще й гоніння! Це справді неможливо! Раціонально неможливо…

Але неможливе для людини – можливе для Бога!

“… Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і немічне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильне, і простих світу, і погорджених, і незначних вибрав Бог, щоб значне знівечити, так щоб не хвалилося перед Богом жодне тіло….”
(1 до Коринтян 1:27-29)
—————————————————
Благодать Святого Духа здатна докорінно змінити світ – це доведено нашим святом.
Бог, Творець світу, змінює цілі країни, народи, племена, всесвіт – вони знаходять прихисток у Благодаті Христа.
Бог змінив Савла на Павла, сотника Лонгіна і Севастійського воїна з мучителів на мучеників.
Переконаний, ціллю Бога є не країни, народи, чи племена. Ціллю Бога і найдорожчим Його надбанням є людина…
Цінуймо це, друзі. Адже ми все ще люди…
Зі святом прийняття Скарбу, друзі! З П’ятидесятницею вас!